Дизайн інтер'єру. Думки про головне

25th January 2013

Одна з найбільш потрібних дизайнерських професій сьогодні - дизайнер інтер'єрів. Непроста робота, що вимагає і спеціальної освіти, і досвіду роботи, і знання матеріалів, але зараз не про це.

Є речі, без яких не обійтися при створенні (і наступної реалізації) дизайн-проекту.

У першу чергу натхнення. Джерелом натхнення може послужити фільм, книга, показ мод, також можна подивитися і проаналізувати кращі інтер'єри світу. Недарма художникам радять вивчати роботи великих майстрів живопису, ця практика ніколи не підводить.

Час, відведений на створення дизайн-проекту, треба розподілити таким чином, щоб його вистачило на збір матеріалу, на промальовування ескізів, на грамотну візуалізацію, на "погомоніти " по телефону. А то показуєш замовнику варіант перепланування, зроблений на швидку руку, а на кухні холодильника немає. І починаєш заливатися соловейком, бачите мовляв, яка кухня маленька - навіть холодильник нікуди поставити, а давайте... (тут необхідна геніальна пропозиція, куди-таки поставити чортів холодильник). То й справа, коли вже все готово, а ти стирчиш весь день біля монітора з тарілкою бутербродів і кухлем холодного чаю та переставляєш в проекті двадцятий раз світильник, який не хоче відкидати потрібну тінь. І, отримавши нарешті відмінний результат, чуєш від замовника жадане: «Це те, що треба».

Розуміння. Більшість проблем, що виникають при реалізації проекту, від нерозуміння, невміння знайти спільну мову або неправильно поставленого технічного завдання. Складно, але намагайтеся зрозуміти замовника, який хоче, щоб удома було не так у всіх, але обов'язково, як той інтер'єр в журналі. Тут дуже важливо слухати, чути і запитувати, а не «з ходу» нав'язувати свою геніальну думку професійного дизайнера інтер'єрів! Зрозумійте майстрів, які не щодня спілкуються з такою винахідливою і прискіпливою особистістю, як ви. Від того, наскільки добре ви поясните всі нюанси свого дизайн-проекту залежить, чи зможете ви потім хвалитися результатом своїх (і не тільки) праць.

І найголовніше, настрій. Посміхніться і залиште поганий настрій на потім, а хорошим поділіться з оточуючими, адже ще Горацій казав: «Керуй своїм настроєм, бо воно, якщо не кориться, то управляє».