Медіафасади

24th June 2013

Медіафасади – це комплексні візуальні рішення в оформленні будівель, що поєднують архітектуру, медіа, рекламу та мистецтво. Медіафасад може покривати будівлю повністю або частково і дозволяє відображати крупномасштабні яскраві відеозображення. Він є гігантським рекламоносієм і важливим архітектурним елементом, який підкреслює унікальність та надає статус будівлі.

Медіафасад – віртуальна динамічна оболонка для статичних форм, яка дозволяє оживити архітектуру за допомогою різноманітних візуальних ефектів та встановити емоційний зв’язок між будівлею та людьми. Цей зв’язок створює із будівлі об’єкт, який хочуть побачити і про який говорять. Сьогодні існує достатня кількість реалізованих проектів в різних країнах.

Кожен проект базується на визначених ідеях медіафасаду. Ось деякі з них.

Комбінаторність. Численність варіантів комбінації окремих екранів можуть використовуватись як окремо, так і частини цілісного зображення. Яскравий приклад - Cocor MediaChannel в Бухаресті.

Гігантські медіаплощі. Будь-яка висока чи довга будова може стати гігантським екраном, який зробить її архітектурною домінантою на декілька кілометрів. Це видно на прикладі Bayer у Німеччині

Вигнуті та прямі лінії. Існує можливість монтажу медіафасадів різних форм і радіусів. Як приклад - інсталяції в Нью-Йорку на Time's Square

Прозорість. Використання медіалінійок для великих площ дозволяє зберегти зовнішній вигляд фасаду. В цьому стилі створені успішні проекти - Miami Media Mesh для American Airlines Arena і фасад офісної будови T-Mobile в Німеччині.

Інтерактивність та інтеграція. Медіафасад може спілкуватися та взаємодіяти з людьми. Прикладом може слугувати бутик Hermes в Токіо та вітрина в Монреалі

Сьогодні ARTKRYLA design group та виробник світлодіодних екранів та лінійок ЕКТА готові реалізувати найсміливіші проекти у створенні медіафасадів, які стануть визначними місцями, а, можливо, і візитівкою не лише України, але й Європи в цілому.